Blog


Zadlužený tenista Becker prodává luxusní vily!

21 / 11 / 2020

Vážení a milí čtenáři, legendární tenista Boris Becker již před časem vyhlásil bankrot, ani to však na uhrazení pohledávek jeho věřitelům nestačilo. A bývalá německá tenisová hvězda tak musí dál hasit obří manka prodejem svého majetku. Ty se povedlo částečně snížit, když se zbavil luxusního sídla v Německu. Německá legenda dlužila podle dostupných informací v roce 2017 svým věřitelům 11 milionů liber (asi 316 milionů korun). Podle britských médií přitom Becker během své úspěšné kariéry vydělal i se sponzorskými odměnami skoro 3,5 miliardy korun!

Nový vlastník nádherné vily s výhledem na údolí Rýna, který především musel prostorné sídlo vykoupit v přepočtu za asi 52 milionů korun, byl povinen např. souhlasit i s poměrně nečekanou podmínkou. V sídle se sedmi ložnicemi a dalšími prostory totiž musí strpět Beckerovu matku s věcným břemenem dožití.

Na řadu přichází ale i další Beckerův majetek. A tím je panství i s pozemky na španělské Mallorce, jejichž původní hodnota činila kolem 9 milionů liber (asi 260 milionů korun). To převzala britská privátní banka Arbuthnot Latham s cílem umořit z jejího prodeje alespoň část dluhů šestinásobného grandslamového šampiona. Zmiňované panství na Mallorce má dvanáct pokojů, původní zmiňovaná cena 9 milionů liber však má podle vyjádření realitních makléřů v současnosti sotva poloviční hodnotu. I když se potencionální kupec může těšit ze stájí, obřího venkovního bazénu, čtyř pokojů pro hosty, tenisového kurtu či heliportu, nový vlastník se stále hledá marně.

Že by ovšem Becker tímto tahem ze svého dluhu ukrojil opravdu čtvrt miliardy, na to může zapomenout. Německý tenista totiž před lety vilu zavrhl a přestal platit i lidem, kteří se o ni starali. Obratem se jí tedy chopili somráci. Ti nejprve ukradli cenný marocký nábytek a zbytek rozmlátili! Po nich pak přišel Borisův krajan a známý squatter Georg Berres, který si tam nastěhoval své kamarády. „Tohle nikdo nemůže koupit ani za jediný cent! Je to ruina a naším plánem je vilu zrenovovat," hlásal Berres, jenže místo práce tam pořádal jen divoké párty.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s použitím webů Sport.cz a isport.blesk.cz)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí


Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top