Blog


Češi považují za nejlepší způsob uchování peněz spořicí účty.

10 / 7 / 2024

Vážení čtenáři, milí klienti, Češi, Moravané a Slezané si nejčastěji ukládají finanční prostředky na spořicí účty. Za nejvhodnější způsob uchování financí to považuje 37,4 procenta občanů. S výrazným odstupem následují investice do nemovitostí a účast v investičních fondech. Toto zjištění vyplývá z empirického šetření agentury Ipsos pro společnost Generali Investments.

V komparaci s eurozónou drží Češi větší podíl finančních aktiv ve vkladech a v hotovosti, naopak mají méně uloženo v pojištění a v penzijních fondech. Zmíněný výzkum se uskutečnil ve 2. pol. dubna na reprezentativním vzorku 1 078 respondentů ve věku 18 až 65 let ze všech krajů České republiky.

Spořicí účty jsou přitom pro občany České republiky dlouhodobě nejvíc preferovaný nástroj pro uchování financí. Podíl těch, kdo je považuje za nejlepší způsob pro držení peněz, proti loňsku ještě vzrostl o 2,5 procentního bodu.

V době rekordních úroků na konzervativních produktech to není nic překvapivého," sdělil žurnalistům obchodní ředitel Generali Investments Petr Mederly. Upozornil však, že lidé očekávají zachování současného výnosu spořicích účtů i pro futuro.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Ipsosu, Generali Investments a ČTK)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top