Exekuce info


Vykupujeme nemovitosti bez právních vad za hotové.

15 / 2 / 2019

Vážení klienti, naše společnost vykupuje nemovitosti i mimo exekuční řízení, tj. např. při náhlé změně zaměstnání, u negativní životní události, při rozvodu manželů, vypořádání společného jmění manželů (SJM), dědění majetku nebo v právně komplikovaném spoluvlastnickém vztahu. V této souvislosti vykupujeme byty, rodinné a činžovní domy, pozemky a další reality. Postaráme se o veškeré úkony související s převodem Vaší nemovitostí, a to včetně přípravy smluv. Zastoupíme Vás v jednání s katastrem nemovitostí, popř. Vám pomůžeme i s úhradou daně z nabytí nemovitosti.

Vážení čtenáři, možná se domníváte, že nadpis tohoto článku je mylný, ale přímý výkup nemovitostí není pouze o odkupu realit s právními vadami, tj. např. se zástavním právem (nesplácenou hypotékou) nebo s exekucí atd., jak uvádíme v jiné sekci. Výkup imobilie má tu výhodu, že je oproti prodeji nemovitosti velmi rychlý. Naši realitní činnost provozujeme již 20 let, a při této bohaté aplikační realitní praxi jsme se setkali s těmito níže uvedenými případy:

  • Klient je velmi úspěšným lékařem, právníkem, technikem, vědcem, manažerem, vojákem nebo např. kvalifikovaným dělníkem v automobilce a dostal lukrativní nabídku nebo byl organizací přímo přeložen do jiného místa výkonu své profese, a to na druhý konec republiky nebo i do zahraničí. V této souvislosti se výkup nemovitosti přímo vybízí, neboť při změně zaměstnání se převod nemovitosti musí uskutečnit velmi rychle, aby klient nečekal na prodej nemovitosti půl roku a déle, nebyl např. zatěžován prohlídkami nemovitosti nebo i „jen pouhým“ dlouhodobým sledováním svého realitního případu.
  • Dalším bohužel velmi typickým příkladem, se kterým se běžně setkáváme, a to i přes aktuální vývoj na realitním trhu, kdy se z ekonomického pohledu realita musí prodat, je situace, kdy realitní kancelář, na kterou se klient obrátil, nebyla schopna najít kupujícího a zprostředkovat prodej nemovitosti, to jest bytu, rodinného domu, chaty, chalupy nebo pozemku v delším časovém období a za odpovídající cenu. Děje se tak z toho důvodu, že makléř v této RK se nedostatečně věnoval prodávané nemovitosti, podcenil prezentaci nabízené reality, resp. nevěnoval dostatečnou pozornost realitní inzerci atd.
  • Dalším obvyklým příkladem pro výkup reality bývá rozvod manželů či rozchod životních partnerů.
  • Poslední variantou pro zvolení výkupu nemovitosti bez právního zatížení je náhlá negativní životní událost, která se přihodila klientovi, jakou může být např. vážný úraz bez sjednaného odpovídajícího životního pojištění.

Bc. Jaroslav Oborný, obchodník s nemovitostmi

Mgr. Petr Jezdinský, právník

Aktuální články k výkupům nemovitostí


Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top