Blog


Výkup nemovitostí trápí v České republice zbytečné předsudky.

4 / 8 / 2019

Výkup nemovitostí trápí v České republice zbytečné předsudky.

Výkup imobilií existuje na realitním trhu již několik let. A přesto patří přímý výkup realit bohužel k poměrně opomíjeným realitním službám. Čísla „Výkupů“ totiž ukazují, že většina lidí při snaze prodat realitu o této možnosti často ani neuvažuje, protože se jí „Prostě“ bojí. Důvodem jsou podle všeho hlavně panující předsudky, související se službami některých, zejména tzv. „Garážových“ RK, které stejně brzy skončí díky chystanému zákonu o realitním zprostředkování, kdy realitní makléři budou muset splňovat zákonné požadavky na vzdělání, resp. budou muset být pojištěni atd. V dnešní aktualitě proto chceme vyvrátit řadu mýtů, pomluv, polopravd či „Klepů“, které o výkupech nemovitostí zbytečně kolují, popř. v české (laické) společnosti dokonce rezonují, což je velká škoda, která poškozuje obyčejné občany.

Naopak velmi často se však v případě výkupu nemovitosti jedná o tu nejrozumnější možnost prodeje nemovitosti, a to především, pakliže nutně klienti potřebují adekvátní finanční hotovost. Tím pádem musí k plánovanému převodu nemovitosti dojít co nejdříve (de facto ihned), a to zejména pokud jde o stavy, které korelují (souvisejí) s exekucí nebo dokonce nedobrovolnou (nucenou) dražbou nemovitosti. Přitom zadluženost nemovitosti nebývá jediným aspektem, kdy klienti poptávají naše služby. Velice často se jedná o situace, kdy klient tzv. pospíchá na prodej nemovitosti, ať už je to např. z důvodu změny pracovního místa nebo nemožnosti splácet hypoteční úvěr.

Naši klienti se rovněž nemusí obávat, že přímý výkup realit, tj. bytů, rodinných a činžovních domů, půd, administrativních budov, hotelů, chat, chalup, pozemků nebo spoluvlastnických podílů se negativně projeví na jejich zisku z prodeje nemovitosti. Chce to jen oslovit skutečné odborníky, profesionály, kteří se výkupů nemovitostí věnují dlouhodobě a mají také konzistentní výsledky. Jen v uplynulém roce jsme podle vnitřních statistik úspěšně vyřešili 186 výkupů nemovitostí. Většinou se jednalo o výkup bytu, výkup rodinného domu a výkup pozemku.

Klienti, kteří se nás obrátí, do ničeho nenutíme. První schůzka, na které klientům vysvětlíme jejich právní, ekonomickou i hypoteční situaci, je zcela nezávazná. Nicméně jako benefit obdrží klienti hned odhad ceny nemovitosti zdarma. K tomu se následně přidají i všechny další služby, které souvisejí s převodem imobilie, jako jsou především právní služby včetně sepisu smluv, zastupování před katastrem nemovitostí a vyhotovení daňového přiznání. Stačí udělat jen jeden krok, a to vyplnit kontaktní formulář na našich webových stránkách, popř. zavolat na tel. č.: 603 278 555.

 

Mgr. Petr Jezdinský, právník

Bc. Jaroslav Oborný, obchodník s nemovitostmi

Aktuální články k výkupům nemovitostí


Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top