Blog


Takřka polovina Čechů má podle výzkumu doma finanční rezervu v hotovosti.

7 / 5 / 2022

Vážení čtenáři, milí klienti, téměř polovina Čechů má doma finanční rezervu v hotovosti. Nejčastěji je to finanční částka kolem 5 000 korun, která je uložená v šuplíku. Toto zjištění vyplývá z průzkumu, který agentura NMS Research uskutečnila v srpnu pro Raiffeisenbank mezi více než tisícem respondentů.

Chápeme, že mít doma několik tisíc pro strýčka Příhodu se může hodit, ale v této době, kdy jsou peníze na běžných i spořících účtech dostupné okamžitě a inflace dosahuje vysokých hodnot, se tyto peníze znehodnocují," sdělila mluvčí Raiffeisenbank Petra Kopecká. Na 62 procent dotazovaných doma drží méně než 10.000 korun. Finanční částku 10.000 až 20.000 Kč schovává 19 procent lidí a 20.000 až 50.000 korun 12 procent Čechů, Moravanů a Slezanů. Více než 50.000 korun má doma osm procent dotazovaných.

Zhruba pětina Čechů má finanční rezervu uloženou v šuplíku. Na 17 procent využívá trezor, šest procent skříň s oblečením a pět procent knihovnu. Pouze ojediněle se objevily odpovědi, že finanční prostředky občané schovávají za obrazem, pod kobercem, v posteli nebo v hodinách. Třetina účastníků dotazníkového šetření pak na tuto otázku odmítla odpovědět.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s použitím NMS Research, Raiffeeisenbank a ČTK)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí


Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top