Blog


Spořitelna nabízí odklad splátek klientům postiženým pandemií koronaviru.

24 / 11 / 2020

Vážení klienti, Česká spořitelna nabízí od 18. 11. 2020 individuální odklad splátek na 3 měsíce nebo snížení splátek na 6 měsíců. Jestliže jste nebyli v posledních 15 měsících ve zpoždění se splátkami, můžete podle této zmíněné banky získat odklad bez negativního záznamu v registrech dlužníků. Stejně tak pokud jste využili odklad splátek v průběhu března až října a nyní využijete nový individuální odklad nebo snížení splátek.

U firemních klientů, kteří nebyli v posledních 15 měsících v prodlení s žádnou splátkou a aktuálně nemají negativní záznam v registrech dlužníků, bude dále záležet především na individuálním posouzení jejich finanční situace, konstatoval mluvčí České spořitelny Filip Hrubý. Klienti, kteří byli v posledních 15 měsících v prodlení se splácením nebo mají negativní záznam v registrech dlužníků, podle něj mohou získat individuální odklad splátek (a to i delší než 6 měsíců), ale banka je bude muset označit v registrech dlužníků.

Jak by měl postupovat klient - fyzická osoba?

Ta by měla napsat přes webový formulář nebo zavolat na telefonní linku. Generelně platí, že obchodní banka Vám může nabídnout: odklad splátek na 3 měsíce, snížení měsíčních splátek (až na 20% aktuální splátky, min. 500 Kč) a další individuální restrukturalizační řešení.

 

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím České spořitelny a webu Měšec.cz)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí


Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top