Blog


Soudní exekutoři mají zastavit soupisy majetku, vyklízení a omezit provoz.

19 / 3 / 2020

Vážení čtenáři, s exempcí (výjimkou) případů hodného zvláštního zřetele nemají exekutoři provádět do konce března vyklízení, soupisy majetku povinných ani kamenné dražby, a to s ohledem na doporučení Exekutorské komora ČR v souvislosti se šířením koronaviru. Výše zmíněná stavovská komora taktéž svým členům radí, aby omezili styk s veřejností i pokladní hodiny. V pondělí k doporučení přibylo oznámení, že sídla Komory v Praze a Brně se uzavřou, ale centrální evidence exekucí dále funguje.

Komora v zájmu účastníků exekučních řízení a třetích osob doporučuje, aby exekutoři omezili úřední i pokladní hodiny a poučili účastníky, jak komunikovat elektronicky a platit dálkově. Vyjma toho vydala Komora doporučení, aby exekutoři do 31. 3. 2020 „neprováděli soupisy a zajištění nebo převzetí movitých věcí, s výjimkou případů zvláštního zřetele hodných".

Exekutoři nemají podle Komory vykonávat ještě další činnosti, které jsou v současnosti rizikové. Komora proto doporučuje: Neprovádět vyklizení, s výjimkou případů zvláštního zřetele hodných, neprovádět osobní doručování písemností, s výjimkou případů zvláštního zřetele hodných, popř. zvolit bezkontaktní způsob doručení u písemností, u kterých je to možné a  neprovádět „kamenné dražby", s výjimkou případů zvláštního zřetele hodných.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím webů České justice, Exekutorské komory a Advokátního deníku)

Bc. Jaroslav Oborný, obchodník s nemovitostmi

Aktuální články k výkupům nemovitostí


Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top