Blog


PPF údajně hledá odkup své úvěrové společnosti Home Credit v Rusku.

1 / 11 / 2021

Vážení čtenáři, milí klienti, Česká investiční skupina PPF hledá kupce pro aktivity své úvěrové společnosti Home Credit v Rusku, zájem již projevila maďarská bankovní skupina OTP. Informoval o tom server Lidovky.cz s odvoláním na web ruské poradenské firmy Frank Media. Avšak PPF dle serveru tyto informace označila za spekulace.

Podle jednoho ze zdrojů firmy Frank Media padlo rozhodnutí o prodeji ruských aktivit krátce po smrti zakladatele PPF Petra Kellnera. Ten zemřel letos v březnu při havárii vrtulníku na Aljašce.

Další dobře informovaný zdroj uvádí, že maďarská OTP už provádí hloubkovou kontrolu aktivit. Pokud se transakce uskuteční, stane se podle serveru Frank Media jednou z největších privátních dohod o fúzích a akvizicích na ruském bankovním trhu.

Skupina Home Credit, která poskytuje spotřebitelské půjčky, byla založena v roce 1997. Působí v devíti zemích Asie, střední a východní Evropy a bývalého Sovětského svazu. Loni vykázala ztrátu 584 milionů eur (14,8 miliardy Kč), zatímco předloni měla zisk 400 milionů eur. Důvodem ztráty byla pandemická situace. Agentura Bloomberg v září informovala, že rodina zesnulého Kellnera zvažuje další možnosti pro společnost Home Credit.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s použitím webu ČTK a serveru Lidovky.cz)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí


Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top