Exekuce info


Platební moratorium podle Skupiny Moneta lidé pomalu opouštějí.

27 / 8 / 2020

Vážení čtenáři, z celkového objemu 34 mld. korun, které tvořily portfolio odkladů splátek českých domácností a živnostníků ve Skupině MONETA, už tzv. moratorium neplatí pro 13 miliard korun. Jmenované bance tak začala znovu své finanční závazky plnit skoro polovina žadatelů, kteří si v polovině letošního března požádali o odklad svých splátek.

Koncem června vypršela první, tříměsíční lhůta platebního moratoria, kterou vedle zákonného půl roku stanovila sama MONETA. „Celková míra hypoték, spotřebních a komerčních úvěrů po splatnosti o více než měsíc tvoří přibližně jedno procento všech odložených splátek. Současná situace odpovídá stavu před covidovou pandemií, což potvrzuje, že podmínky odkladu byly dobře zacíleny na ty, kteří potřebovali překlenout nelehké období a nyní jsou schopni své závazky nadále bezproblémově splácet," potvrdil v této souvislosti Petr Toman, pod nějž sekce vymáhání pohledávek spadá. Na svůj standardní splátkový kalendář tak v průběhu července letošního roku přešlo téměř 20 tisíc klientů zmíněné banky.

Banka se dlouhodobě snaží své klienty proaktivně informovat o jejich nadcházejících splátkách tak, aby umožnila plánování rozpočtů domácností či privátních firem a s tímto procesem má velmi pozitivní zkušenosti. „MONETA učinila významnou investici do jednoduchosti a rychlosti celého procesu odložení splátek. Klienti, kteří se nyní rozhodli své platební moratorium ukončit, si zasluhují náš respekt. Věříme, že ekonomická situace brzy umožní nejenom jim, ale i všem ostatním vrátit se co nejrychleji k normálu, a jsme připraveni jim i nadále pomoci," konstatoval předseda představenstva MONETA Money Bank Tomáš Spurný.

MONETA stále nabízí velmi snadné vyřízení platebního moratoria do konce právním předpisem stanoveného období. Odklady splátek je schopna zpracovat do 24 hodin, tedy ve stejném standardu, který nastavila už v počátečním průběhu pandemie. Od začátku této mimořádné situace skupina vyřídila 90 tisíc žádostí a umožnila tak odklady splátek více než 45 tisíc klientů napříč celou Skupinou MONETA.

 

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím webových stránek Skupiny Moneta a www.kurzy.cz)

Mgr. Jaroslav Jezdinský, realitní specialista

 

Aktuální články k výkupům nemovitostí


Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top