Blog


Hypoteční banky přijaly přes 10.000 žádostí o odklad splátek úvěrů.

24 / 3 / 2020

Vážení čtenáři, hypoteční banky přijaly přes 10.000 žádostí o odklad splátek hypoték, leasingů, spotřebitelských i firemních úvěrů klientů postižených opatřeními na zabránění šíření koronaviru. Část z nich již vyřídily.

Česká spořitelna od pátku do pondělí obdržela 10.000 žádostí o odklad splátek, ze 60 procent šlo o spotřebitelské úvěry, ze 40 procent o hypotéky a z deseti procent o firemní úvěry. „Polovinu žádostí jsme schopni vyřídit do 48 hodin, v čemž nám zejména v případě jednodušších žádostí pomáhají i roboti. Ti jich automaticky vyřídili zhruba pětinu," konstatoval ČTK mluvčí spořitelny Filip Hrubý.

„Zaznamenali jsme o odklad velký zájem, první desítky případů jsme již vyřídili," řekla mluvčí Moneta Money Bank Zuzana Filipová. Moneta podle ní koncem pondělí přijala 5 000 žádostí ze strany fyzických osob o spotřebitelské úvěry, hypotéky a leasingy. Další stovky žádostí přišly od firem, dodala.

Air Bank k dnešku přišlo 600 žádostí o posunutí splátek u půjček nebo hypoték o tři měsíce. „Přibližně třetinu žádostí už máme zpracovanou nebo ji vyřizujeme," uvedla mluvčí banky Jana Karasová. Klientům radí, aby žádost o odklad poslali alespoň deset dní před datem splátky. Jestliže to nestíhají, mohou si ještě před odesláním žádosti sami datum splátky posunout na pozdější datum. Také klientům připomíná, že splátku u půjčky i hypotéky si mohou sami zdarma snížit v internetovém bankovnictví. 

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Bc. Jaroslav Oborný, obchodník s nemovitostmi

 

Aktuální články k výkupům nemovitostí


Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top