Blog


Hello bank! postupně končí v České republice.

3 / 5 / 2023

Vážení klienti, milí čtenáři, Hello bank! jako pobočka zahraniční banky BNP Paribas Personal Finance postupně skončí v ČR. Banka na českém trhu přestává poskytovat klientům veškeré nové produkty. Pro stávající klienty se v tuto chvíli nic nemění, během následujících měsíců bude ale bankovní dům poskytování bankovní služeb ukončovat i pro ně. Hello Bank!, která má zhruba 300.000 klientů, o tom informovala na svém webu. HelloBank! přitom působí na českém bankovním trhu od konce roku 2017. Firma tehdy po dvacetiletém působení na českém trhu pod názvem Cetelem změnila obchodní model a název, do listopadu 2017 poskytovala hlavně spotřebitelské úvěry.

Zmíněná banka uvedla, že ukončování jejích služeb v České republice bude řízené. V první fázi přestane nabízet nové produkty. Změna se týká především otevírání nových běžných a spořících účtů, osobních půjček a kreditních karet.

Nabídku nákupů na splátky budeme postupně ukončovat v souladu s možnostmi našich obchodních partnerů," informovala obchodní banka. O dalších krocích bude obchodní banka klienty i obchodní partnery informovat v souladu s platnou legislativou.

Skupina BNP Paribas Personal Finance řešení přijala podle svého vyjádření po důkladné analýze všech možností, která zvažovala všechny dostupné příležitosti na české trhu v zájmu klientů, partnerů i zaměstnanců. Vklady klientů na běžných a spořících účtech budou i nadále úročeny podle platných podmínek a klienti je mohou využívat bez omezení do doby, kdy obdrží výpověď smlouvy. „Krize vždy prověří skutečnou kondici firem. Ani v dobách konjunktury Hello bank! nedokázala na českém trhu prorazit. Na rozdíl od Air Bank a Equa bank v minulosti nepřilákala dostatečné portfolio klientů," prohlásil spoluzakladatel fintech aplikace Patron GO Jiří Paták. Není tedy podle jeho názoru překvapením, že v době škrtů a preventivního hromadění likvidity v bankách ji skupina BNP Paribas z trhu fakticky stahuje. „Mateřská BNP Paribas zřejmě dospěla k závěru, že operace banky nedávají z byznysového hlediska smysl. Jde tedy o rozhodnutí, které souvisí spíše s optimální alokací kapitálu. Tento krok nemá absolutně nic společného s peripetiemi okolo amerických peněžních ústavů," doplnil a uzavřel analytik Cyrrusu Tomáš Pfeiler.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Hello bank! a ČTK)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí


Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top