Blog


Exekutorská komora České republiky zodpověděla od ledna 450 dotazů.

5 / 7 / 2020

Vážení čtenáři, milí klienti, službu, která byla zavedena především pro sociálně slabé, využívají i účetní, ale i další osoby, které jsou dotčené exekucí. Exekutorská komora provozuje na své finanční náklady on-line poradnu  na svém webu každé úterý od 9-12 hodin a od počátku roku odpověděla na 450 dotazů.

Jak to funguje? V konkrétní den se na webu objeví formulář, kde tazatel vyplní své jméno, ale také musí identifikovat, z jaké pozice se ptá a jaké je jeho postavení v řízení nebo jaký je jeho vztah k povinnému nebo oprávněnému.  Poradnu původně určenou sociálně slabým, totiž využívají všichni.

„Online poradna Exekutorské komory ČR je určena zejména neznalým účastníkům exekučního řízení a sociálně slabším vrstvám obyvatelstva; většinou tedy těm, kteří se v komplikovaném exekučním řízení nevyznají a nemohou si dovolit jinou kvalifikovanou právní pomoc. Dotazy pokládají jak oprávnění a povinní, tak i jiné, exekučním řízení dotčené, osoby. Často se tak setkáváme například s dotazy mzdových účetních, kteří potřebují poradit v oblasti provádění srážek ze mzdy a podobně," uvedla na dotaz České justice mluvčí Komory Lenka Desatová.

Protože dotazy se samozřejmě opakují, vyhotovila Komora sekci nejčastěji kladených otázek:. „Exekutorská komora ČR analyzovala nejčastější dotazy a umístila je přímo na webovou adresu bezplatné online poradny. Mnozí tazatelé se tak mohou dozvědět odpověď na svůj problém okamžitě i bez potřeby položit dotaz," upozorňila mluvčí.

„Kvalifikované odpovědi zpracovávají exekutorští koncipienti a kandidáti v rámci vzdělávání, dále se dotazy zabývají právníci Exekutorské komory ČR. Jedná se tedy o osoby detailně seznámené s právní problematikou exekucí," dodává mluvčí na dotaz, kdo „sedí na druhé straně". 

Mgr. Petr Jezdinský (s využitím webu České Justice – Irena Válová a internetových stránek Exekutorské komory České republiky)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí


Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top