Blog


Exekutorská komora České republiky disponuje novým statistickým webem.

9 / 12 / 2022

Vážení klienti a čtenáři, pravidelná aktualizace, jednoduchá orientace v základních datech a větší přehlednost – to jsou hlavní výhody nového statistického webu Exekutorské komory ČR. Do ostrého provozu byl spuštěn na začátku prosince. Exekutorská komora hodlá mj. usnadnit práci lidem ve veřejné sféře, především těm, kteří se zabývají tvorbou politik například sociální. I proto přichází s novým statistickým webem, který je přehlednější a uživatelsky více přátelský.

Tvůrci webu očekávají, že bude sloužit především datovým analytikům a žurnalistům. Poměrně snadno se v něm zorientuje i odborná a laická veřejnost. Podle plánů vedení EK ČR by se drtivá většina dat měla aktualizovat jednou měsíčně.

Od začátku roku 2023 musíme mít open data. To byl ale jen jeden z impulsů, proč jsme se rozhodli nabídnout veřejnosti nový, lepší web s aktuálními údaji," říká prezident EK ČR Mgr. Jan Mlynarčík.

Zdrojem informací pro statistický web EK ČR je především Centrální evidence exekucí, ale také data od soudů či z Rejstříku zahájených exekucí, který spravuje Ministerstvo spravedlnosti.

Komora tak chce ukázat, že nemá žádný důvod data o exekucích tajit ani zkreslovat. Data jsou prostě data, nesou jasnou informaci, ať se to někomu líbí, nebo ne," doplňuje Jan Mlynarčík.

Exekutorská komora statistický web připravuje dobrovolně a na vlastní finanční náklady, pro futuro(do budoucna) počítá i s dalším rozšířením sledovaných položek. Zájemci si také mohou přihlásit odběr novinek. Statistický web EK ČR lze nalézt na:  https://statistiky.ekcr.info/statistiky.

Mgr. Petr Jezdinský (s využitím Exekutorské komory České republiky a Advokátního deníku)

Jaroslav Oborný, realitní specialista

Aktuální články k výkupům nemovitostí


Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top