Exekuce info


Vykupujeme nemovitosti s právními vadami za hotové.

22 / 2 / 2019

Vážení klienti, naše firma vykupuje nemovitosti i mimo exekuční řízení při nemožnosti dále splácet hypotéku. Naopak touto cestou exekuci efektivně zamezíme a zabráníme i vzniku dalších nákladů za soud či advokáty banky. Dále odkupujeme reality s věcným břemenem, zástavním právem apod. I v tomto případě se postaráme o veškeré úkony související s převodem Vaší nemovitostí, a to včetně přípravy smluvní dokumentace. Zastoupíme Vás v jednání s katastrem nemovitostí, popř. Vám pomůžeme i s úhradou daně z nabytí nemovitosti.

Vážení čtenáři, vedle výkupů nemovitostí bez právního zatížení dlouhodobě (viz níže) a úspěšně provádíme i výkup realit s právními vadami, resp. se zatížením, tj. většinou v podobě zástavního práva, které na Vaši nemovitosti vázne z důvodu hypotéky.

Toto zatížení nemovitosti tedy nemusí ještě nutně znamenat exekuci. Naopak včasným a efektivním jednáním, kdy vstoupíme do jednání s Vaší hypoteční bankou, „nezabráníme pouze exekuci či insolvenci na Vaši nemovitosti“, nýbrž i celému koloběhu soudního jednání s advokáty Vaší hypoteční banky!

V okamžiku, kdy totiž banka začne Váš závazek (resp. Vaši nesplacenou částku hypotéky) právně vymáhat, tak Vám ji nejdříve celou zesplatní. Posléze se začnou načítat úroky. Banka samozřejmě začne vymáhat nejen celou dlužnou částku, ale i smluvní pokutu, a to kvůli porušení úvěrové smlouvy z Vaší strany. Vedle toho právní zástupci banky budou po Vás vyžadovat zaplacení proběhlého soudu a taktéž nemalé náklady právního zastoupení. Teprve pak přichází ke slovu „ona exekuce“, kde Vám budou připočteny ještě náklady soudního exekutora. Již dříve zmíněná smluvní pokuta a úroky i nadále samozřejmě nabíhají Vaší nečinností. Až teprve následně dojde po zdlouhavém procesu pomalu ale jistě i k nedobrovolné dražbě Vaší nemovitosti, popř. i Vašich movitých věcí, jako je veškeré vybavení Vaší domácnosti nebo osobní automobil.

Nicméně k soudním tahanicím, exekuci či dražbě nemovitosti (resp. výše uvedenému právnímu postupu) vůbec nemusí dojít, když se na nás právě včas obrátíte! Za 20 let naší realitní činnosti jsme se setkali s desítkou případů klientů, kterým jsme v jejich tíživé životní situaci, kdy nemohli dále splácet svoji hypotéku, pomohli. Bylo to např. po ztrátě zaměstnání, ztrátě životního partnera, díky dlouhodobé nemocí atd.

Avšak i důvod pro nesplácení hypotečního úvěru může být daleko prozaičtější, jak se zdá, a nemusí být spojen pouze s Vaší vážnou životní negativní situací. Současná národohospodářská konjunktura totiž nemusí trvat věčně. Tuzemská ekonomika se dostane do krize či se pouze zpomalí její výkon, a Váš zaměstnavatel Vám začne najednou vyplácet při stejné měsíční splátce hypotečního úvěru menší mzdu. V neposlední řadě centrální banka, to jest Česká národní banka bude i do budoucna zvyšovat úrokové sazby. Jistě se tak i budou zpřísňovat podmínky pro refinancování Vaší hypotéky ze strany jednotlivých hypotečních bank. A Vy najednou „ze dne na den“ zjistíte, že Váš hypoteční úvěr „prostě“ finančně neutáhnete.

Vedle problémů se splácením hypotéky, ale dokážeme vyřešit např. věcná břemena, těžké a komplikované situace po dědických a rozvodových řízeních, resp. při existenci spoluvlastnictví na nemovitosti.

Bc. Jaroslav Oborný, obchodník s nemovitostmi

Mgr. Petr Jezdinský, právník

Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top