Blog


Raiffeisenbank a Česká spořitelna se připojily k Milostivému létu II.

2 / 9 / 2022

Vážení čtenáři, milí klienti, Raiffeisenbank a Raiffeisen stavební spořitelna se od 1. 9. 2022 zapojily do akce Milostivé léto II. Pakliže po vyčíslení dlužné částky od soudního exekutora klient banky nebo stavební spořitelny uhradí celou dlužnou jistinu do 30. 11. 2022, bankovní domy samy zastaví výkon exekuce a vymáhání dluhu ukončí.

Chtěli jsme vyjít vstříc našim klientům, kteří se z jakéhokoliv důvodu dostali do finanční tísně. Věříme, že jim tento krok pomůže postavit se opět na vlastní nohy," informovala Tereza Kaisešotová, tisková mluvčí Raiffeisenbank. „Nabídka" se v současné době týká 6 tis. smluv v Raiffeisenbank a Raiffeisen stavební spořitelně. Jestliže by se přihlásili všichni dlužníci (povinní), odpustila by výše zmíněná banka na sankcích více než 120 milionů korun.

Postup u Raiffeisenbank:

Infolinky: 

Raiffeisenbank: + 420 412 440 000

RSTS + 420 412 446 408

www.rb.cz/promo/milostive-leto

www.rsts.cz/milostive-leto/

Rovněž Česká spořitelna se připojila ke kampani Milostivé léto II. a pomůže občanům v exekucích. Akce je určena pro klienty České spořitelny i Stavební spořitelny České spořitelny (Buřinky). Spořitelna bude v těchto dnech oslovovat klienty s nesplaceným dluhem, který je již vymáhán v exekučním řízení, pomocí SMS zpráv. Spustila také speciální linku 956 777 385, kde lze zjistit výši jistiny ke splacení a účet, na nějž má dlužník dlužnou jistinu zaplatit. Po zaplacení jistiny se pak už Spořitelna postará o veškerou komunikaci se soudními exekutory a též zajistí vymazání zbývajícího dluhu a ukončení exekuce. V loňském roce v rámci Milostivého léta I. Spořitelna odpustila 425 klientům více než 90 milionů korun.

Postup u České spořitelny a „Buřinky":

1. Klient zavolá na speciální bezplatnou linku České spořitelny 956 777 385, kde mu bude sdělena výše dlužné jistiny a číslo účtu, na který ji má zaslat; 

2. Posléze klient zaplatí dlužnou částku – jistinu (nebo její zbývající část) a část nákladů exekuce ve výši 1 815 Kč včetně DPH, a to nejpozději do 30.11.2022;

3. Spořitelna následně vyřídí zastavení exekučního řízení. Usnesení, že byla zastavena, pošle klientovi přímo soudní exekutor do několika pracovních dnů po uhrazení dlužné jistiny.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (za pomoci Raiffeisenbank, České spořitelny a mesec.cz)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top