Blog


MONETA nabídne dlužníkům úlevy, a to i po skončení moratoria.

17 / 10 / 2020

Vážení čtenáři, Moneta Money Bank představí do konce roku programy pro ty, kteří se i po ukončení zákonného odkladu splátek budou nacházet v ekonomicky komplikované situaci. Půlroční moratorium skončí letos v říjnu, a ti, jenž požádali o odklad splátek, budou muset od 1. listopadu 2020 opět začít hradit své finanční závazky. Program zmíněné obchodní banky bude určen klientům, kteří nebudou zvládat splácet hypotéky, spotřebitelské úvěry i půjčky na komerční financování malých firem a živnostníků.

„Domníváme se, že plošné prodloužení moratoria na splácení úvěrů by mohlo negativně ovlivnit stabilitu celého bankovního sektoru, snížit nabídku dostupných úvěrů a oslabit likviditu komerčních bank, konstatuje Tomáš Spurný," předseda představenstva MONETA Money Bank.

Plánované restrukturalizační programy budou zaměřeny na snížení výše měsíčních plateb buď formou prodloužení splátkového kalendáře, nebo poskytnutím dočasné úlevy. 

Možnosti odkladu splátek na hypotéku, spotřebitelský nebo komerční úvěr využilo u MONETA Money Bank od poloviny března přes 45 tis. lidí, objem jejich úvěrů přesáhl 35 miliard korun.

Z tohoto počtu se ke konci letošního července, kdy vypršela první, tříměsíční lhůta odkladů splátek, vrátilo ke svému běžnému splátkovému kalendáři 49 procent z nich.

Z celkového počtu žadatelů, kteří původně žádali o čtvrtletní odklad, si nakonec platební moratorium prodloužilo o maximální možnou lhůtu, tedy do konce října 2020 jen 34 pct klientů.

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Moneta Money Bank a Měšec.cz)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top