Blog


K 3.7.2020 bylo podáno 380 tis. žádostí o odklad splátek.

18 / 7 / 2020

Vážení čtenáři, milí klienti, dle statistik České národní banky (viz: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/souhrnne-informace-fin-trhy/statistika-odkladu-splatek-a-uveru-v-programech-covid/) bylo k 3. červenci 2020 podáno 380 tisíc žádostí o odklad splátek. Schváleno jich bylo 341 tisíc. Počet nově přijatých žádostí se za poslední týden, od 26. června do 3. července, výrazně neliší od přírůstku počtu žádostí v několika předchozích týdnech a setrvává na výši mírně přes 8 tisíc.

V tomto ohledu setrvale pouze mírný nárůst počtu odkladů splátek v posledních týdnech potvrzuje, že ti klienti, kteří se v důsledku krize dostali bezprostředně do finanční tísně, si většinou už o odklad zažádali. Jedná se zejména o domácnosti, které utrpěly ztrátu příjmů ze zaměstnání nebo o osoby samostatně výdělečné činné (OSVČ) a firmy, u nichž došlo k výpadku příjmů z podnikání.

S přibývajícím časem, uplynulým od začátku koronavirové krize a s blížícím se koncem moratoria však bude stále naléhavěji vyvstávat otázka, zda klienti, kteří možnosti moratoria použili, budou schopni naskočit zpět do řádného splátkového režimu při honorování svých finančních závazků.

 

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím webových stránek České bankovní asociace, České národní banky a deníku Lidové noviny)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top