Blog


Covid zhoršil podle výzkumu ekonomickou situaci 29 pct lidí v ČR.

10 / 7 / 2020

Vážení čtenáři, v době pandemie koronaviru se zhoršila národohospodářská situace zhruba tří z deseti lidí v České republice. Zlepšení zaznamenalo 12 procent lidí, situace je beze změny podle 57 procent. Toto zjištění vyplývá z výsledků červnového průzkumu, které uveřejnila agentura Median. Dotazovala se 600 lidí ve věku od 18 let.

Mírné zhoršení ekonomické situace hlásí čtvrtina lidí, výrazné zhoršení čtyři procenta. Hodně se situace zlepšila pro procento lidí, mírné vylepšení uvedlo 11 procent dotázaných.

„Čtyři procenta z těch, u kterých se situace zhoršuje hodně, uvádí, že je na tom špatně a nastalou situaci nezvládá, 74 procent z nich ji potom zvládá s obtížemi a 22 procent s malými problémy," uvedl Median. Z respondentů, kteří udávají mírné zhoršení ekonomické situace, dvě třetiny situaci zvládají s malými problémy, 28 procent s obtížemi. Zhoršení ekonomické situace některých domácností ukázal už květnový průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Příjmy podle něj klesly od počátku pandemie koronaviru do května třetině domácností v České republice. Negativní dopady šíření nemoci pocítila téměř polovina zaměstnanců a tři čtvrtiny osob samostatně výdělečně činných (OSVČ). Do situace, kdy nevycházejí s penězi, se podle CVVM dostalo pět procent Čechů.

 

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top