Blog


Až čtvrtině občanů chybí dle výzkumu peníze na vlastní zdraví.

29 / 6 / 2020

Vážení čtenáři, až čtvrtina lidí v České republice postrádá finanční prostředky na vlastní zdraví. Téměř polovina z nich by je investovala do jednorázových zákroků, jako je pořízení nových zubů. Naopak připlatit si za nadstandardní péči v nemocnicích se Čechům, Moravanům a Slezanům příliš nechce. Toto zjištění vyplývá z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty. Vážení klienti, pakliže nám věnujete Vaši nemovitost do výkupu, zbude Vám dost peněz i na vlastní zdraví!

Průzkum ukázal na to, že nedostatek peněz na investice do svého zdraví pociťují především lidé nad 55 let. Nejméně pak chybí peníze lidem s vysokoškolským vzděláním. Skoro 45 procent lidí by své finance primárně investovalo do jednorázových zákroků, jako je např. pořízení nových zubů. „Na 15 procent respondentů by potřebné finance investovalo do zdravotnických potřeb a pomůcek a 12 procent do prevence v podobě očkování. Do očkování by přitom nejčastěji investovali mladí lidé do 26 let," konstatoval marketingový ředitel Cofidisu Cyril Křůpala.

Více než polovina lidí by byla ochotna uvažovat v souvislosti se zdravím o půjčce. Na jednorázové zákroky by si půjčku vzala více než třetina dotazovaných, 14 procent lidí by spotřebitelský úvěr použilo na preventivní, např. onkologické vyšetření. Co se týká dalších investic do zdraví, na samém konci žebříčku se podle výzkumu ocitla nadstandardní péče v nemocnicích, do té by investovalo pouze sedm procent dotazovaných. Jen o něco málo více lidí by chtělo primárně vložit získané peníze do preventivních prohlídek a do prevence v podobě sportu a pohybových aktivit.

 

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím webu České tiskové kanceláře)

Mgr. Jaroslav Oborný, realitní specialista

Zobrazit další článkyZobrazit užitečné informace

Spolupracujeme s realitní a advokátní kanceláří JURIS REAL, spol. s r. o.

Top